Skip to content

Arctic ilua

Arctic ilua naatitsiviuvoq issittumi atorneqartussaq, suli ineriartortinneqartoq.

Ineriartortinneqarpoq · Narsarsuarmi misileraaneq pilersaarutaavoq

Arctic ilua — ilusilersuinermi takussutissiaq
Ilusilersuinermi takussutissiaq. Sanaartugaq suli naammassineqanngilaq.

Seqernup qaamanera kissarneralu.

Seqernup qaamanera kissarneralu atorluarniarpavut. Iigaq oqorsagaq atortullu oqimaatsut kissarnermik katersisinnaasut naatitsivimmi atorneqarsinnaapput. Kinap avannaani seqernup kissarneranik atuisut naatitsiviit isumassarsiorfigaavut.

Issittumi seqernup inissisimanera, anori aputilu eqqarsaatigalugit naatitsivik ineriartortipparput. Siunertarineqartoq tassaavoq sumiiffimmi naatitsineq nukissamik avataaneersumik atuinikinnerulluni pisinnaanersoq misissussallugu.

Principle of the envelope and thermal mass
Concept study: sunlight, envelope and thermal mass. Form, size and storage remain in development.

Misiliineq tulliuvoq.

Silap pissusianik misissueqqissaarnerit, titartakkat modelillu suliaraavut. Tullertut naatitsiviup siulliup sanaartugassartaa pilersaarusiorneqassaaq, katiguffiit misilerarneqassallutik. Angissusia, akia nukissamillu atuinissaa suli inaarutaasumik aalajangerneqanngillat.

Interior spatial design study
A spatial design study of cultivation between indoors and outdoors. Not a built project.

Narsarsuarmi naatitsivik ↗ · Attavigitigut ↗

Principle figures and background references

SVG · SVG — variant · Dark figure

Historical Chinese solar greenhouses
Background reference: Chinese passive solar greenhouses. These are not Arctic ilua designs.
An example of a passive solar greenhouse
Reference example — not Arctic ilua.

Arctic ilua · suliniummut tapersiineq

Arctic ilua taperseruk.

Issittumi atorneqartussamik naatitsivimmik ineriartortitsivugut. Narsarsuarmi misileraaneq pilersaarutaavoq.

Tapersiissutit atortussanut, sanaartornermut misiliinermullu atorneqassapput.

Aningaasat toqqakkit

Aningaasat nammineq toqqakkit

Ataasiaannartumik tapersiineq · Stripe aqqutigalugu akiliineq.

Ilua ApS tapersiissutinik tigusisuuvoq. Tapersiineq piginneqataassutinik imaluunniit naatitsivimmik pissarsissutaanngilaq.

Tapersiineq pillugu